Преглед на IQ OptionРезиме за IQ опција

IQ Option е основана во 2013 година. Обезбедува финансиски услуги во бинарни опции, акции и акции, валути и тргување со ETF.

Сепак, се смета дека е една од компаниите со најголемо проширување во светот со милиони трговци.

IQ Options имаат трговци во повеќе земји, низ целиот свет. Сепак, поради строгите ограничувања, IQ Option не може да пристапи до трговците од Авганистан, Албанија, Американска Самоа, Австралија, Белорусија, Канада, Коморите, Крим, Куба, Демократска Република Конго, Доњецк и Луганските Народни републики, Еритреја, Етиопија, Гуам, Хаити, Иран, Израел, Јапонија, Либија, Мали, Мјанмар, Северна Кореја, Палестина, Република Абхазија, Република Јужна Осетија, Русија, Јужен Судан, Судан, Сирија, Придњестровје, Украина, Обединетото Кралство, САД, Ватикан, и Американските Девствени Острови.

Платформата за тргување и веб-страницата се достапни на тринаесет различни јазици, што им овозможува на клиентите од каде било во светот да можат да тргуваат на јазик што го претпочитаат. IQ Option исто така им овозможува на трговците да ја изберат валутата со која тргуваат поудобно. Изборот на валути се GBP, RUB, EUR, IDR, USD, MUR и Yuan.

Овој преглед на IQ Option е длабинска анализа за дефинирање на средствата на брокерот и неговите услуги за онлајн тргување.

Главни карактеристики на опцијата IQ
Основана во:
2013 година
Платформи:
Внатрешна платформа
Минимален депозит:
$10
Потпора:
1:1000
Достапна е демо сметка:
да
Надомест за неактивност:
да**
Износ на провизија за депозит:
0$*

Добрите

 • Лесен и удобен метод за отворање сметка
 • Широк спектар на инструменти за тргување
 • Без надоместоци за депозит *

Конс

 • Не обезбедува платформи за тргување MT4 и MT5
 • Не е достапно за трговци во САД, Канада, Австралија, Јапонија и други земји

*Може да се примени конверзија на валута
**10 долари месечно по 90 дена неактивност


Награди за IQ Option

IQ Option има освоено многу награди, поради нивната ѕвездена апликација за тргување, разновидните инструменти за тргување и импресивното извршување на тргувањето.

Меѓу многуте награди што ги имаат добиено, трите најпрестижни се: Наградата за извонредност која им беше доделена во 2017 година, Најдобра технолошка апликација и Најдобра мобилна платформа за тргување.

Наградата за извонредност ја доделува Академијата за интерактивни и визуелни уметности; IQ Option ја доби наградата во 2017 година поради нивните високи стандарди за квалитет и визуелност. Апликацијата IQ Option беше изгласана за најдобра апликација во Категоријата за финансии.

Наградата за најдобра технолошка апликација ја додели Асоцијацијата за веб-маркетинг, која ја додели најдобрата апликација за технологија на IQ Option во 2015 година поради нивната мобилна апликација која во најмала рака беше импресивна. Мобилната апликација IQ Option беше водечка причина за освојување на многу награди, вклучувајќи ја и најдобрата мобилна платформа за тргување во 2015 година од IFM Awards.

Кој е IQ опција

IQ Option имаше доста патување за да дојде до нивната значајна репутација денес. Основани се во 2013 година. Започнаа како мал давател на услуги за тргување, а на крајот се движеа сè повисоко и повисоко, сè додека не станаа еден од најпознатите глобално признати брокери за онлајн тргување. Моментално имаат 48.091.542 активни корисници за тргување, од 213 земји во светот. Нивната проценка на дневните трансакции од нивните активни корисници е 1.338.793. Тоа значи дека имаат над 55.000+ трансакции на час, од нивните активни корисници.
Преглед на IQ Option
Моментално имаат 48.091.542 активни корисници за тргување, од 213 земји во светот.
Преглед на IQ Option
Нивната проценка на дневните трансакции од нивните активни корисници е 1.338.793. Тоа значи дека имаат над 55.000+ трансакции на час, од нивните активни корисници.

Преглед на IQ OptionНадоместоци за IQ опција

Во IQ Option, тие го ценат клиентот да го добие токму она што му треба пред да се занимава со цената на трансакцијата, што е ретко меѓу брокерите на forex. Тие бараат неколку суми за депозити и повлекувања.
IQ опција Еторо XM XTB
Надомест за сметка бр бр бр бр
Надоместок за неактивност Да Да Да бр
Провизија за депозит 0$* 0 $ 0 $ 0 $
Надоместок за повлекување 2% (од $1 до $30) 25 долари 0 $ 0 $

Надоместоци за депозит и повлекување на опцијата IQ

Надоместоци за депозит и повлекување
Провизија за депозит 0 американски долари*
Надоместок за повлекување 2% (од $1 до $30)
Минимално ограничување за повлекување 2 американски долари
Минимален депозит 10 американски долари

IQ Опција се шири

XM IQ опција XTB
Референтен надоместок EURUSD 0,00017 0,9 0,0001
GBPUSD репер надомест 2.1 0,0003
AUDUSD репер надомест 0,00019 1.2 0,0002
EURCHF репер такса
EURGBP репер такса 0,0002 2 0,0004

Добрите

 • Без провизија за депозит*
 • Минималниот износ за повлекување и депозит е мал
 • Потребна е потврда на сметката за прв депозит и повлекување

Конс

 • Процес на повлекување одзема време

*Може да се примени конверзија на валута


Преглед на IQ OptionОтворање сметка

Постојат два вида на трговски сметки кога станува збор за IQ Option, а тоа се: вистинската сметка и ВИП сметката. Вистинската сметка е достапна, со само потребен депозит од 10$ за стартување на сметката.

ВИП-сметката е достапна за клиентите кои депонираат значителни износи (точниот износ може да се промени).

Добрите

 • Видови сметки достапни врз основа на обемот и искуството на тргување
 • Достапно како демо сметка
 • ВИП-сметката има персонализирани функции
 • Реалната сметка има низок минимален депозит

Конс

 • Високиот минимален депозит за ВИП-сметка
 • Натпреварите за тргување се достапни само за трговци надвор од ЕУ


Реална сметка на IQ Option

За тргување во живо, IQ Option бара минимум депозит од десет долари, а новите трговци можат да потрошат само десет долари за да ја активираат сметката во живо. Вистинската сметка може да се достигне со инвестиција од десет долари, минимум, а нема ограничувања кога се работи за функциите на тргување.

Вистинската сметка нуди опција трговците да можат да учествуваат во неколку трговски натпревари кои се настани на платформата за тргување, но за трговци кои живеат надвор од ЕУ. Може да се обидете да ја користите вистинската сметка преку бесплатната демо сметка за да разберете како функционира, без да се соочите со значителна финансиска загуба.

Добрите

 • Низок минимален депозит
 • Низок минимален износ на инвестиција
 • Пристап до 300+ инструменти за тргување

Конс

 • Пристап само на внатрешната платформа за тргување со IQ Option


IQ Option VIP сметка

Под два услови. Двата услови се како што следува: ВИП-сметката е достапна за клиентите кои депонираат значителни износи (точниот износ може да се промени). Се состои од карактеристики на Реалната сметка и персонализирани карактеристики; персонализираните карактеристики што тие ги обезбедуваат се личен менаџер по желба на трговецот и месечен извештај за трговската евиденција на трговецот.

Добрите

 • Достапни се персонализирани функции
 • Месечен извештај за следење на трговската евиденција на трговците
 • Погоден за трговци со искуство или висок обем на тргување

Конс

 • Не пристапува до мејнстрим платформи за тргување


Како да отворите сметка за IQ опција

Процесот на пријавување демо сметка и стандардната сметка се исти, нема разлика
ЧЕКОР ПРВ: Пополнете го вашето полно име, адреса на е-пошта и лозинка за сметката. Можете да ги поврзете вашите социјални медиуми со апликацијата за да се регистрирате од таму.Преглед на IQ Option
ЧЕКОР ВТОРИ: Започнете со тргување!

Преглед на IQ Option


IQ Option Affiliate програма

IQ Option им обезбедува на трговците придружна програма за трговци кои сакаат повеќе да ги подобрат своите приходи; програмата им овозможува на трговците да стекнат профит со охрабрување на другите да тргуваат со платформата. Ако одлучите да се приклучите на придружната програма, едноставно ќе треба да ја споделите вашата придружна врска. Кога друг трговец ќе се пријави со IQ Option преку вашата врска, тој ќе биде поврзан со вашата единствена лична карта.

Вашите награди ќе ги добиете откако корисниците кои се пријавиле преку вашата врска ќе почнат да тргуваат на платформата IQ Option. Вашиот профит зависи од трговската активност на клиентот, каде што можете да заработите околу 70% од профитот на корисникот. Affiliate програмата е неограничена програма, а заработката се исплаќа двапати месечно. Според IQ Option, има 115.410 филијали во 178 земји.

Преглед на IQ OptionДепозит и повлекување

Со IQ Option, има минимален износ за депонирање од десет американски долари или GBP или евра. Трговците можат да го изберат својот начин на депонирање. Постојат одредени чекори што треба да се преземат за трговците да го направат својот прв депозит, каде што треба да учествуваат во процесот на верификација на сметката.


Депозити

IQ Option им нуди на своите трговци различни начини на депозити и повлекувања до и од сметката на трговецот. Трговците сега можат да користат методи како што се: дебитни картички (Maestro и Visa Electron), кредитни картички (Visa и MasterCard), заедно со електронски плаќања (Skrill, MoneyBookers, CashU и Neteller).

IQ Option може да обработува плаќања преку Wire Transfer; со сегашниот минимален износ за повлекување е два долари. Времето потребно за обработка на барањата за повлекување е еден работен ден, но локалната финансиска институција може да плати за овој процес.

Добрите

 • Без провизија за депозит*
 • Низок минимален депозит
 • Широк спектар на методи за депонирање
 • Потребна е верификација за првиот депозит за да се обезбеди сигурност

Конс

 • Недостаток на разновидност за основните валути

*Може да се примени конверзија на валута


Опции за депозит со IQ опција

 • Кредитна картичка\Дебитна картичка
 • Електронски паричници
 • Банкарски трансфер


Повлекувања

Со повлекување средства од трговските сметки од IQ Option, методот што трговците го користат може да се спротивстави на методот на депозит. Електронскиот паричник за повлекување е сличен на оние за депозити. Доколку е направен депозит преку електронско плаќање, тогаш трговците мора да повлечат средства на истата електронска сметка.

Сепак, и покрај начинот на повлекување што трговецот го избира, тој го обработува налогот или барањето за тргување во рок од три работни дена. Со банкарски картички и медијатори за плаќање, може да има дополнително време за обработка на барањето.

Добрите

 • Потребна е мала минимална сума за повлекување
 • Различни методи на повлекување
 • Е-паричниците ги обработуваат барањата веднаш

Конс

 • Може да се наплатат такси ако се повлекувате од банка
 • Бавен процес на повлекување со банкарски трансфер


Опции за повлекување на опцијата IQ

 • Кредитна картичка\Дебитна картичка
 • Електронски паричници
 • Банкарски трансфер

Преглед на IQ OptionПлатформи за тргување

Преглед на IQ Option
За да тргувате со IQ Option, можете да ја преземете нивната платформа за тргување на вашиот десктоп или мобилен уред, без разлика кој софтвер го имате.

Кога станува збор за платформите за тргување, IQ Option не го следеше трендот на инкорпорирање во мејнстрим платформите за тргување како што се MT4 и MT5. Тие сега имаат своја сопствена платформа за тргување со IQ Option, која е евтина за брокерот и корисна за трговецот.

Сепак, недостигаат опции кога станува збор за анализа и графикони. Платформата за тргување се состои од истакнат интерфејс и е достапна на интернет и формати за преземање. За жал, верзијата на софтверот за преземање е имитација на платформата за тргување базирана на веб, со истите предности и недостатоци.

Постои опција за алатката за дијаграм што им овозможува на трговците да избираат од различни графикони што е корисно за откривање на шеми на графикони. Платформата за тргување за оваа брокерска фирма е функционална и визуелно пријатна, но можеби нема да биде корисна во анализата.


Платформа за тргување на веб и работна површина

IQ Option веб-платформата за тргување, платформата е многу лесна за употреба и е добро дизајнирана. Ќе откриете дека функциите за пребарување се лесни за навигација и нема да најдете проблем кога станува збор за поднесување нарачка. Видовите на нарачки на веб платформата за тргување се петте гореспоменатите типови на нарачки, кои се достапни и на мобилната апликација.

Едно нешто што ги изненади трговците се соодветните образовни ресурси што се наоѓаат на платформата за тргување, каде што можете да гледате основни видеа за тоа како да ја користите платформата.

Платформата за тргување на десктоп и веб платформата за тргување ги имаат истите карактеристики, со исклучок на десктоп-платформата е додаток за приклучување, а веб-платформата е преку веб-локација.

Генерално, веб-платформата за тргување на IQ Option е доста импресивна и има освоено неколку награди поради нејзините уникатни карактеристики и добро дизајнираниот распоред.

Добрите

 • Лесна за употреба структура
 • Добро дизајниран распоред
 • Достапно на 13 јазици
 • Достапни се различни инструменти за тргување


Мобилна платформа за тргување

Со IQ Option, имате опција да ја преземете нивната мобилна апликација на вашиот уред за да можете да тргувате во движење. Ќе откриете дека има алатки за графирање кои биле достапни на веб-платформата за тргување на мобилната апликација.

Можете да ги користите сите горенаведени типови нарачки на мобилната апликација и да можете да поставувате предупредувања на вашиот уред. Известувањата и известувањата ќе ве известат дали има промени во цената, ако вашата цена ја достигне целта и ќе ве информираат за сите важни релевантни настани.

Севкупно, платформата за тргување со IQ Option се смета за успешна бидејќи има многу награди кои им се наградени, во однос на мобилната апликација. Трговците го пофалија напорот за сместување на трговците кои се во движење со неговата структура која е лесна за навигација и лесна за користење.

Добрите

 • Работи и на iOS и на Android
 • Структура погодна за корисниците
 • Достапни се предупредувања и известувања

Конс

 • Достапно само за тргување со CFD и Опции

Преглед на IQ OptionПазари и финансиски инструменти

Во IQ Option, трговците можат да тргуваат со над 300 различни видови основни средства. се состои од избор на валутни парови, акции, пазарни индекси, CFD и стоки. IQ Option исто така вклучи избор од 12 различни типови на криптовалути со кои можат да тргуваат своите клиенти.

Листата на пазари достапни за трговија расте со постојана стапка расте со постојана стапка. Фирмата ја прошири својата листа на акции и акции и го зеде вкупното минато преку 190. Тие ги шират пазарите на сите артикли како нафта, сребро и злато беа додадени на списоците на средства за дигитални занаети.

Со секој производ, минималните трговски големини се менуваат. Ова значи дека дигиталните опции и бинарните датотеки може да се отворат за 1 $, но Forex CFD има минимална големина на трговија од 20 $.

Над 190 залиха 12 Криптовалути
Над 20 ЕТФ Над 30 валутни парови
Над 40 опции 3 Стоки

Преглед на IQ OptionИстражување на пазарот и алатки за тргување

IQ Option е високо ценет поради огромен број образовни ресурси и материјали кои се широко достапни за сите нејзини клиенти и трговци. Веб-страницата содржи материјал за обука кој ја таргетира публиката на трговците почетници, како и експертските трговци. Едукативните ресурси и материјали вклучуваат видеа за тргување, вебинари и упатства.

Трговците имаат можност да стигнат до неколку е-книги и делот за ЧПП што се справува со сите најчести прашања. Овие ресурси за обука нудат корисни информации за трговците со различни способности и искуства.

Заедно со ресурсите за обука, веб-страницата на брокерот им овозможува на клиентите можност да стигнат до различни видео упатства, методи за анализа и упатства за структурата на платформата IQ Option.

Добрите

 • Едукативни ресурси достапни за сите трговци
 • Достапно визуелно помагало
 • Достапни се интерактивни вебинари за поприемливи одговори
 • Точен дел ЧПП
 • Разновидност на алатки за графирање

Конс

 • Опфатени се само основните теми


Алатки за тргување со IQ Option

Со IQ Option, ќе најдете многу алатки и разновидни графикони кои ќе ви помогнат додека тргувате. Алатките за цртање графикони до кои ќе имате пристап се: Свеќи графикони, шупливи свеќи, графикони со области, дијаграми со линии и графикони со шипки. Овие алатки за графирање се достапни на платформата за тргување со IQ Option за да ги користите додека тргувате.

Алатки за тргување што ги нуди опцијата IQ
Новости Економски календари
Приспособливо предупредување за цена Чувство на трговци
Зделка во живо на заедницата

Добрите

 • Доводот на вести е точен со настани во реално време
 • Приспособени предупредувања за цени кои одговараат на вашите потреби за тргување
 • Трговска заедница за да комуницирате и да разговарате за стратегии за тргување

Конс

 • Никој
Овие алатки за тргување се многу ефикасни за вас, ако тргувате со IQ Option. Вестите се ажурираат на дневна основа, понекогаш и повеќе од еднаш дневно. Економските календари го покриваат секој голем трговски настан низ целиот свет, а календарите обезбедуваат известувања за да ве предупредат за настанот.

Интерактивната трговска заедница им овозможува на трговците да споделуваат идеи за тргување, па дури и да учат еден од друг, во однос на решенијата за тргување и стратегиите за тргување.

Индикатори за IQ опција

IQ Option ги нуди следните Индикатори преку својата платформа за тргување:

 • Подвижни просеци (MAs): овие показатели, како што се мазни просечни подвижни просеци и експоненцијални подвижни просеци, можат да ви понудат увид во тековните трендови и може да се користат со различни индикатори.
 • Подвижна просечна конвергенција на дивергенција (MACD): овој индикатор обезбедува каде се среќаваат и се делат подвижните просеци.
 • Индекс на релативна сила (RSI): овој индикатор помага да се открие јачината на тековниот тренд и неговите можни точки на пресврт. Исто така, се споредува помеѓу апсолутните растови на цената на средството за тргување со вкупното намалување на цената.
 • Индикатори на Стох или Стохастички осцилатор: тоа е индикатор кој ја покажува моменталната позиција на цената и ја споредува со екстремите од избраниот период; тоа е процент кој ви помага да ги дефинирате можните точки на пресврт.
 • Просечен вистински опсег (ATR): овој индикатор ја покажува моменталната нестабилност на средството за тргување во избраниот период, каде што исто така ја одредува стапката на промена на цитатите.
 • Параболичен SAR : тој е сличен индикатор на MA, но позицијата се менува во зависност од цената и се движи со комбинација на големо забрзување.
 • Индекс на просечно насочено движење (ADX): овој индикатор ја покажува силата на трендот пред да се случат движења на цените, а исто така ги прикажува сите можни промени во нестабилноста на пазарот.
 • Фрактал: ова се серии што ги прикажуваат локалниот максимум и минимум на ценовните криви, заедно со точките на пресврт на пазарот.
 • Индекс на канали на стоки (CCI): ја мери брзината со движењата на цените и им помага на трговците да ги дефинираат претстојните промени на пазарот или да ја анализираат силата на трендот.
 • Индикатор за алигатор: овој индикатор помага во оценувањето на движењето на пазарот во насока и помага при филтрирање на страничните ленти.
 • Прекрасен осцилатор: овој индикатор е визуелизиран сооднос на два едноставни подвижни просеци, со еден брз индикатор и еден бавен индикатор. Овој индикатор покажува нов развој.
 • Болингер бендови: овие индикатори покажуваат трендови на динамичен опсег за промени во цените.
 • Индикатори за волумен: овие индикатори ги дефинираат количините на избраното средство за тргување што биле купени и продадени во даден период, покажувајќи интерес.


Нарачки за IQ опција

Мултипликативните налози се типови на нарачки кои им дозволуваат на трговците да го подобрат својот ROI или враќање на инвестицијата преку мултипликатор. Ако имате мултипликатор, промените во цената на вашето средство за тргување ќе се зголемат за дваесет пати, педесет пати или 100 пати. Нарачката за мултипликатор ќе го зголеми вашиот профит, но за возврат ќе се соочите со поголем финансиски ризик.

Налозите за стопирање се типови на нарачки кои им дозволуваат на трговците да дефинираат максимална финансиска загуба со која се подготвени да се согласат за време на тргувањето. Со налозите за стоп-загуба, откако ќе го достигнете финансискиот износ што го наведовте како максимална загуба, трговијата се затвора за да се ограничи вашата загуба.

Налозите за преземање профит се типови на нарачки кои работат во спротивна насока од налогот Стоп-загуба, каде што можете рано да ја затворите трговијата и да ја соберете вашата добивка кога ќе ја достигне сумата што сте ја навеле.

Нарачките за застанување се типови на нарачки кои ја подобруваат идејата за нарачка за стоп-загуба со фундаментално користење на автоматско затворање при застанување. Нарачките за задоцнување ќе се движат во согласност со промените на цената, во насоката што ја наведовте.

Нарачката однапред е тип на нарачка што им дозволува на трговците да поминат низ пазарот само кога средството за тргување ќе го достигне точниот износ на цената наведен од трговецот. Штом средството за тргување ќе ја достигне одредената цена, трговијата ќе се изврши автоматски, без верификација.

Видови нарачки на IQ опција
Нарачки на мултипликатор Нарачки за стоп загуба
Земете нарачки за профит Заостанати стоп наредби
Купете по/нарачка однапред


Преглед на IQ OptionУслуги на клиентите

IQ Option постојано може да се пофали со нивниот 247 брз одговор на нивната услуга за клиенти, одговарајќи за 46 секунди и решавајќи ги сите проблеми под 30 минути. Тие имаат голем тим за услуги на клиентите, а секој трговец кој има ВИП-сметка е награден со личен менаџер на сметка за услуги на клиентите.

Добрите

 • Брз одговор
 • Релевантни одговори
 • Достапно 24/7
 • Поддржува различни јазици

Конс

 • Нема гласовна интеракција

Средства за комуникација

 • Е-пошта
 • Формулар за контакт
 • Разговор во живо
Според прегледите на клиентите, IQ Option платформата е возбудливо искуство; има визуелно благодарни и повеќето трговци се занимаваат директно од графиконите. Платформата за тргување обезбедува преглед на отворените позиции на секој трговец, како и нивната историја на тргување. Има и дел за разговори и блогови, што е врв на социјалната страна на брокерската фирма. Се чини дека поддршката за корисници исто така има доста позитивно влијание врз трговците, бидејќи тие се брзи и релевантни одговори од нивната служба за корисници.

Преглед на IQ OptionОбразование на клиентите

Најдобар начин да научите што било е да го испробате од прва рака и да добиете искуство со него во реално време. Ова е причината зошто IQ Option обезбеди пристап до сите трговци со демо сметката, за да можете да ја испробате платформата без да се грижите дека ќе изгубите пари во процесот!

Трговската сметка на IQ Option од која треба да научите е Демо сметката, неограничена симулација за трговците да ја испробаат сметката без никакви финансиски ризици. Клучниот збор е неограничен, бидејќи е речиси невидено за брокерите да понудат неограничена демо сметка, а сепак тоа е токму она што го обезбедува IQ Option. Демо сметката им дава можност на трговците да тргуваат и да не се грижат за финансиските последици, со виртуелни средства до десет илјади долари. Со опцијата IQ, трговците не треба да даваат лични податоци пред да се пријават на демо сметката. Со оглед на тоа што трговците не ги даваат своите лични податоци, ова му помага на клиентот да ја заштити својата приватност и им помага да му веруваат на брокерот.


Како да отворите демо сметка

ЧЕКОР ПРВ: Пополнете го вашето полно име, адреса и лозинка за демо сметката. Можете исто така да се регистрирате со поврзување на вашите социјални медиуми со апликацијата.Преглед на IQ Option
ЧЕКОР ВТОРИ: Започнете со тргување!
Преглед на IQ Option

Преглед на IQ OptionЗаклучок

Како заклучок, IQ Option е безбеден брокер кој би се грижел за приватните информации на трговецот и за средствата на трговецот. IQ Option е доверлив брокер кој нуди многу функции и елементи, за разлика од повеќето брокери. Обезбедува различни инструменти за тргување, вклучително и бинарни опции, кои не се наоѓаат кај повеќето брокери.

Постојат два вида трговски сметки: вистинска сметка и ВИП сметка, кои може да се симулираат преку нивната неограничена демо сметка. Ќе можете да ја користите демо сметката неограничено време, за да пристапите до виртуелни средства од 10.000 УСД. IQ Option им обезбедува на трговците само една платформа за тргување, што е нивна внатрешна платформа за тргување. Има веб и десктоп терминал и мобилна апликација. Постојат многу методи за депонирање и повлекување средства, вклучително и електронски паричници. Ќе треба само да платите минимален износ на депозит од десет долари за да депонирате средства на вашата сметка и да започнете со тргување со износот за тргување е $1 за сите средства (опции и CFD).


general risk warning
Thank you for rating.